PCR testování

PCR testování pouze pro samoplátce, pokud bude možné PCR testování se žádankou od KHS nebo lékaře, tato informace zmizí a bude přidána nová služba v rezervačním systému.

O PCR testování

RT-PCR test detekuje přítomnost virové RNA. Je velmi přesný a účinný. Tento test je schopný odhalit nakažené covid-19 i předtím, než jsou infekční, a umožní včasnou izolaci. Tím je tato metoda schopná zabránit přenosu viru na další hostitele.
Všechny odběry jsou vyhodnocovány v naší spolupracující laboratoři SPADIA.

Průběh PCR testu

Při příjezdu / příchodu Vás identifikujeme, mějte u sebe Občanský průkaz, nebo Cestovní pas, s sebou mějte také průkaz pojištěnce. Administrativa bude trvat 3-5 minut. Samotný odběr bude trvat cca. 1 min., pro testovaného je samotný odběr prováděn výtěrem nosní dutiny speciální tyčinkou. Odebraný vzorek bude vyhodnocen a výsledek vám bude zaslán nejpozději do 48 hodin (obvykle do 24 hodin) na uvedené kontakty ve vytištěné a vyplněné žádance.

Na odběrovém místě byste tak měli strávit přibližně 5 – 10  min., v závislosti na vytížení a provozních možnostech odběrového místa.

Kdy mohu očekávat výsledek testu

Pro naše zákazníky se snažíme udělat maximum a tak máme s laboratoří vyjednané následující podmínky.
V základní ceně za PCR test můžete výsledek očekávat:

Odběr proběhl mezi 7:00 – 11:00 – výsledek velmi pravděpodobně obdržíte ten stejný den večer mezi 20:00 – 22:00.

Odběr proběhl mezi 14:00 – 17:00 – výsledek velmi pravděpodobně obdržíte následující den v čase mezi 13:00 – 15:00.

Odběr proběhl v nedělí mezi 14:00 – 17:00 – výsledek velmi pravděpodobně obdržíte následující den v čase mezi 20:00 – 22:00.

Výše uvedené časy fungují ve většině případů, pouze v mimořádných situacích, kdy v laboratoři vzhledem k nadměrnému množství vzorků nestihnou všechny vzorky vyhodnotit včas, můžete výsledek obdržet o něco později, ovšem laboratoř garantuje 48 hodin od převzetí vzorku.